Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika

 

   
 

 

 

 

       

     

O szkole

 

Nasza szkoła znajduje się w miejscowości leżącej nad Dunajcem. Powstała prawdopodobnie w roku 1875, zatem ma długą historię...

 

CZYTAJ DALEJ

 

 

 

   

       

                    

    

     

Pierwsze miejsce Arkadiusza Janickiego w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego

 

 

 

W środę 8 maja odbył się finał 1 Gminnego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Łętowicach. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z klas 4-6 ze szkół podstawowych naszej gminy. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap odbył się w marcu a uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test gramatyczno-leksykalny. Do drugiego etapu zakwalifikowało się troje uczniów z naszej szkoły: Klaudia Moskal kl.4, Arkadiusz Janicki kl.5 oraz Emilia Wojciechowska kl.6. Konkurencja była duża, jednak pełni wiary udaliśmy się na konkurs. Najpierw Pani Dyrektor Małgorzata Galara-Golema przywitała nas na sali gimnastycznej i zaprosiła do konkursu życząc powodzenia i odrobiny szczęścia. Pierwszą częścią był odbiór tekstu słuchanego, następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu gramatyczno-leksykalnego. Po tych zmaganiach uczniowie udali się na poczęstunek, a nauczyciele wraz z organizatorem panem Grzegorzem Barnasiem na poprawę prac uczniów. Obrady były długie, jednak udało się wyłonić zdobywców 1, 2 i 3 miejsca.

Klasy 4:

1 miejsce: Karolina Gniadek- Szkoła Podstawowa w Łętowicach

2 miejsce: Arkadiusz Biały- Szkoła Podstawowa w Wierzchosławicach

3 miejsce: Kamil Rachwał- Szkoła Podstawowa w Ostrowie

Klasy 5

1 miejsce: Arkadiusz Janicki- Szkoła Podstawowa w Mikołajowicach

2 miejsce: Emilia Pochroń- Szkoła Podstawowa w Wierzchosławicach

3 miejsce: Szymon Iwanek- Szkoła Podstawowa w Ostrowie

Klasy 6

1 miejsce: Konrad Bogusz- Szkoła Podstawowa w Rudce

2 miejsce: Adrianna Rokosz-  Szkoła Podstawowa w Łętowicach

3 miejsce: Monika Osuszko- Szkoła Podstawowa w Wierzchosławicach

 

Gratulujemy Arkadiuszowi Janickiemu, który zdobył zaszczytne 1 miejsce wśród uczniów klas 5. Również pozostali uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, jednak nie udało się stanąć na podium. Gratulujemy wszystkim i życzymy powodzenia na przyszłorocznym konkursie!  

 

 
  SimpleViewer Gallery
SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash