Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika

 

   
 

 

 

 

       

     

O szkole

 

Nasza szkoła znajduje się w miejscowości leżącej nad Dunajcem. Powstała prawdopodobnie w roku 1875, zatem ma długą historię...

 

CZYTAJ DALEJ

 

 

 

   

       

                    

    

     

Szkolny Turniej Matematyczny "Jeden z siedmiu"

 

 

 Dnia 15.06.2012r. w naszej szkole między klasami 4-6 , a właściwie przedstawicielami tych klas, odbył się turniej "Jeden z siedmiu".

Jak sama nazwa wskazuje brało w nim udział siedmiu uczestników byli to:  Kacper Popiela, Arkadiusz Rapacz- klasa 4. Paulina Radzik i Arkadiusz Janicki- klasa 5, oraz przedstawiciele klasy szóstej Agata Teterus, Ewelina Wzorek oraz Jakub Bibro. Każdy wchodząc do klasy losował karteczkę z numerem miejsca.

Turniej składał się z dwóch części, pierwsza półfinałowa, która miała na celu wyłonienie trzech zwycięzców pierwszego etapu do części finałowej. Pytania zadawały prowadzące: Aneta Kiełbasa i Aleksandra Zdeb, a nad czasem czuwali koordynatorzy przebiegu turnieju: Emilia Wojciechowska oraz Natalia Strojny. Pierwszy etap był ciężki ponieważ wszyscy byli świetnie przygotowani. No ale po dłuższym czasie udało się wyłonić trzech zwycięzców półfinału, którzy zachowali chociaż po jednej szansie.

Do finału przeszli Agata Teterus, Jakub Bibro i Arkadiusz Janicki. Na początku faworytem był Kuba, ale później sytuacja się szybko zmieniła. Trwała "walka" pomiędzy Arkiem, a Agatą. No... ale w końcu Wyłoniliśmy tego najlepszego , został nim Arkadiusz Janicki, drugie miejsce zajął Jakub Bibro, a trzecie należało do Agaty Teterus.

Ogólnie wszystko przeszło sprawnie i oczywiście wszyscy grali fair play. Była to świetna zabawa, ale przy okazji nauka dzięki, której mogliśmy bardziej z bliska poznać "świat matematyczny". 

Sprawozdawca: Emilia Wojciechowska

 

 
  SimpleViewer Gallery
SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash