Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika

 

   
 

 

 

 

       

     

O szkole

 

Nasza szkoła znajduje się w miejscowości leżącej nad Dunajcem. Powstała prawdopodobnie w roku 1875, zatem ma długą historię...

 

CZYTAJ DALEJ

 

 

 

   

       

                    

    

     

W hołdzie patronowi

 

W ramach przygotowań do Dnia Patrona i przygotowując się do VI Turnieju Szkół noszących imię M. Kopernika, przeprowadziliśmy konkursy wśród uczniów klas IV-VI. Były to eliminacje szkolne w zakresach: wiedzowym, recytatorskim i plastycznym.

Konkurs wiedzowy

Brało w nim udział 11 uczniów, którzy rozwiązywali test związany z życiem Mikołaja Kopernika, jego wykształceniem i dokonaniami naukowymi. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o Patronie, zaś ostateczne wyniki ukształtowały się następująco:

I miejsce – Arkadiusz Janicki

II miejsce – Milena Janicka

III miejsce – Paulina Radzik

 

Konkurs recytatorski

Do recytacji wierszy związanych tematycznie z Mikołajem Kopernikiem zgłosiło się naprawdę wielu chętnych. Wszyscy starali się swą interpretacją zachwycić jurorów, którymi byli: p. J. Tendera, p. A. Kleszcz-Pękala i p. M. Grzegórzek. Oni to, po uważnym wysłuchaniu wszystkich recytatorów, zadecydowali o przydziale miejsc:

I miejsce – Małgorzata Imburska

II miejsce – Aneta Kiełbasa

III miejsce – Dagmara Grzesiak i Natalia Radzik

Konkurs plastyczny

Zadaniem uczestników konkursu plastycznego było zaprojektowanie kartki urodzinowej dla M. Kopernika „Kosmiczne kwiaty” oraz zaprojektowanie astronomicznego znaczka pocztowego. Uczestnicy mieli też zredagować życzenia dla astronoma, uwzględniające jego dokonania, wkład w rozwój nauki i postęp cywilizacyjny oraz jego przykład jako człowieka wszechstronnego, uzdolnionego i wykształconego. Jurorami w tej części konkursu byli wszyscy obecni nauczyciele, którzy przyznawali swoje punkty wybranym pracom.

W kategorii „Kosmiczne kwiaty” przyznano następujące nagrody:

I miejsce – Emilia Ruchała,

II miejsce – Paulina Radzik

III miejsce – Milena Janicka

W projektowaniu znaczka pocztowego najlepsi okazali się:

I miejsce – Emilia Ruchała

II miejsce – Aleksandra Zdeb

III miejsce – Natalia Radzik

Jury nauczycielskie nie przyznało miejsc w kategorii życzenia dla astronoma, wyróżniając tylko spośród wszystkich życzenia Justyny Kusior i Oliwii Ziomek. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Ostatecznie jury ustaliło, że w VI Turnieju Szkół im. Mikołaja Kopernika reprezentować nas będzie drużyna w składzie: Emilia Ruchała, Arkadiusz Janicki, Paulina Radzik i Małgorzata Imburska. Życzymy im powodzenia!

 

 
  SimpleViewer Gallery
SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash