Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika

 

   
 

 

 

 

       

     

O szkole

 

Nasza szkoła znajduje się w miejscowości leżącej nad Dunajcem. Powstała prawdopodobnie w roku 1875, zatem ma długą historię...

 

CZYTAJ DALEJ

 

 

 

   

       

                    

    

     

Sukces na I Międzygminnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

 

6 czerwca odbył się I Międzygminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych: Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej organizowany przez Zespół Szkół w Zabawie. W konkursie wzięło udział 8 szkół reprezentujących różne gminy. Nasi uczniowie: Małgorzata Imburska z kl.4, Klaudia Moskal z kl.5 oraz Arkadiusz Janicki z kl.6 jako jedyni reprezentowali gminę Wierzchosławice. Konkurs wymagał ogromnego zaangażowania i przyswojenia sobie rozległej wiedzy o krajach anglojęzycznych. Uczniowie rozwiązywali test z zakresu geografii, systemu politycznego, systemu edukacji, sztuki, sportu, narodowych potraw, świąt narodowych i religijnych, znanych osobistości oraz historii Zjednoczonego Królestwa. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, a gratulujemy zwłaszcza Arkadiuszowi Janickiemu, który zajął wysokie 3 miejsce.

 

Gratulujemy wszystkim!!! Życzymy kolejnych sukcesów!!!

 

Szczególne podziękowania dla Pana Roberta Janickiego, który zapewnił nam bezpieczny transport na konkurs oraz powrót z niego. Bardzo dziękujemy!

 

 
  SimpleViewer Gallery
SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash