Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika

 

   
 

 

 

 

       

     

O szkole

 

Nasza szkoła znajduje się w miejscowości leżącej nad Dunajcem. Powstała prawdopodobnie w roku 1875, zatem ma długą historię...

 

CZYTAJ DALEJ

 

 

 

   

       

                    

    

     

Święto Seniora w naszej szkole

 

 

Czwartkowe popołudnie 22 stycznia rozbrzmiewało w budynku szkoły muzyką i śpiewem. Dokładnie w Dniu Dziadka, gościliśmy w szkole Seniorów z naszej okolicy. Stało się to wspaniałą tradycją i co roku z prawdziwą radością uczniowie pod okiem nauczycieli przygotowują atrakcje dla seniorów. Rodzice zaś zapewniają słodki poczęstunek i napoje gorące.

W tym roku młodsi zaprezentowali przeuroczy program „Opowieść prawie wigilijna”, pełen muzyki, tańca, śpiewu. Kto nie widział tego przedstawienia, może naprawdę żałować! Nasi milusińscy z klas 0-3 pokazali, jak naturalnie i wyraziście potrafią odgrywać scenki, jak wspaniale tańczą i jak pięknie śpiewają. Wzruszający program był prawdziwym pokazem połączenia zdolności dzieci oraz umiejętności i postaw nauczycieli.

Starsi uczniowie zaprosili seniorów na koncert życzeń, Dziewczęta z klas 4-6 wspaniale zaśpiewały kilka znanych piosenek Eleni i Anny Jantar. Ukoronowaniem koncertu był występ chłopców z klas 4 i 5, którzy przygotowali dla wszystkich niespodziankę. Samodzielnie przerobili tekst piosenki zespołu Weekend „Ona tańczy dla mnie” i brawurowo ją wykonali przy ogromnym aplauzie widzów – od najstarszych do najmłodszych. Nie było osoby, która by nie klaskała lub przytupywała do rytmu tej piosenki. Chłopcy otrzymali gromkie brawa – jak najbardziej zasłużone!! Dla seniorów wykazali się ogromną pomysłowością, zaś ich kreatywność i inwencja zaskoczyła wszystkich.

 

 
  SimpleViewer Gallery
SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash